chevron sajonia i marmur

Wizualizacja
Projekt: www.gabrieladesign.pl
Instagram: @gabrieladesign.pl

Szyk, elegancja i włoskie akcenty

Łazienka zaaranżowana płytkami gresowymi imitującymi marmur wygląda wytwornie i ma wysoki poziom estetyki. Naturalny marmur to bardzo drogi kamień, dlatego zastąpienie go modnym płytkami to świetne rozwiązanie. Wnętrze nabiera ponadczasowego charakteru ze względu na połączenie klasyki z nowoczesnością. Marmurowe wnętrza do lat zachwycają i do dzisiaj są uważane za te bardziej luksusowe, z  klasą. Płytki marmuropodobne tworzą niebanalny klimat. Dzięki nim można zaaranżować łazienkę w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Wystarczy dobrać tylko minimalistyczne meble i lekkie dodatki, aby uzyskać pożądany efekt. Połyskliwe wykończenie sprawia, że blichtr, jaki roztacza wytworny marmur, dominuje we wnętrzu. Dzięki takiemu wykończeniu łazienka jest elegancka i lśni  światłem wypolerowanego alabastru.

Drewno i marmur - wysmakowany duet

Łazienka cała w marmurze byłaby monotematyczna stylistycznie i pod względem estetycznym. Tymczasem dodanie płytek drewnopodobnych o ciepłym wybarwieniu wnosi do wnętrza sporo ciepła. Łazienka nabiera niepospolitego charakteru dzięki ułożeniu drewnianych płytek w efektowną jodełkę. Drewnopodobna, gładka powierzchnia, która imituje usłojenie w delikatnych różnicach tonalnych, tworzy arcyciekawe wrażenie. Przełamuje prostą bryłę kafelków kamiennych, przez co dynamizuje wnętrze. W tym przypadku mocno wyodrębnia strefę lustra i płynnie łaczy się z taką sama podłogą. Powstaje wrażenie harmonii i spokoju, chociaż obok siebie położone dwa rodzaje gresu.

Sprawdzona lubiana i trwała dekoracja wnętrza

Płytki o wzorze chevronu  (w jodełkę) wyglądają zawsze świeżo i niebanalnie. Wraz z upływem lat nie starzeją się, ale nabierają nowego charakteru. Ten rytmiczny i geometryczny ornament dodaje wnętrzu wyrazistości i ciekawego charakteru. Ta niepozorna, ale wysmakowana francuska jodełka to nowość od Risco Ceramika - polskiego producenta dekoracyjnych płytek. To także pierwsza w Europie kolekcja CHEVRON rektyfikowana. Trwała i łatwo ją utrzymać w czystości. Z kolei marmurowy, trwały, gres STATUARY VENATO PIETRASANTA ma wyrazistą cieniowaną żyłkę. Tonalnie przechodzi od szarości o różnym natężeniu w kolor grafitowy i czarny. Dzięki wypolerowaniu ich gładka powierzchnia odbija światło, przez co rozświetla wnętrze. Małe wnętrze będą postrzegane jako większe, a duże nabiorą dodatkowego blasku i blichtr. Połączenie jednych i drugich płytek tworzy niebanalne zestawienie, które oddaje piękno i charakter łazienki.

W aranżacji wykorzystano:

Zobacz inne inspiracje:

Wyszukaj produkt