Złoty marmur w salonie kąpielowym

Wizualizacja

Złoty marmur w modnej i luksusowej łazience

Marmurowe wnętrza olśniewają elegancją i szykiem. Połyskujące kamienie rozjaśniają pomieszczenie i wnoszą w nie dużo świeżości. Natomiast te w wersji mat tonują połyskliwość marmuru i wprowadzają akcenty subtelnej wytworności. Łazienka otulona pięknem cennego kamienia wygląda atrakcyjnie w każdej aranżacji. Wystarczyło zaaranżować  ściany i podłogi salonu kąpielowego marmurowym gresem, aby uzyskać niepowtarzalny efekt estetyczny. Ułożenie płytek wypolerowanych i tych o matowej fakturze sprawia, że łazienka odbiega od schematu.

Złoto-szare żyłkowanie - nieszablonowy dekor wnętrza

Zazwyczaj żyłkowanie w gresowych płytkach marmurowych jest utrzymane w szarościach i czerni. W tym przypadku mamy wyjątkowy pokaz dynamicznego wzoru o charakterystycznych szarych, ale i złotych spękaniach. Dzięki takiej fakturze płytek łazienka nabiera niepowtarzalnego charakteru. Marmurowe kafelki wyglądają tak, jakby były wycięte z większej tafli cennego kruszca.

Ciepły dodatek orzechowego drewna

Białe, majestatyczne marmurowe płytki gresowe stapiają się z drewnopodobnymi płytkami o wybarwieniu orzecha.Takie połączenie wprowadza do wnętrza ruch i świeżość. Kamienny blichtr traci nieco na swojej wytworności  łagodzony ciepłem orzechowego drewna. płytki do złudzenia przypominają naturalne drewno, zarówno przez fakturę, jak i delikatne wybarwienie. Słoje są mocno uwidocznione i realistycznie naniesione drukiem HD. Płytki położone w kilku pasach obok jasnego  marmuru z szaro-złotym żyłkowaniem prezentują się świetnie. Zestawienie obok siebie dwóch imitacji surowców naturalnych tworzy designerski efekt.

Gres Carrara Barnaby to połączenie klasyki i minimalizmu

Wyjątkowy, piękny kamień pochodzący z Italii charakteryzuje się spękaniami w kolorze szarym i rdzawo-złotym. Odwzorowany w płytce gresowej wygląda efektownie w każdym położeniu i w różnych połączeniach. W tym przypadku jest tu płytka bejcowana na kolor orzechowy. Idealne zestawienia marmurowy gres  tworzą też z czarnymi dodatkami. Mamy tu czarną ramkę lustra oraz klosze lamp wiszących. Dodatkowo użyto elementów czarnej armatury, które tonują wnętrze i wprowadzają szczyptę minimalizmu. Natomiast biały sanitariat, wanna i umywalka jeszcze bardziej rozjaśniają salon kąpielowy i wprowadzają akcenty nowoczesności. Marmur to czysta klasyka, ale w nowym wydaniu  sprawdza się również w stylistyce minimalizmu, glamour czy vintage. Wystarczy tylko dobrać  odpowiednio dodatki, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Warto podkreślić, że gres jest bardzo trwały i łatwo go utrzymać w czystości.

W aranżacji wykorzystano:

Zobacz inne inspiracje:

Wyszukaj produkt