Płytki a'la marmur

Płytki a’la marmur – hit czy kit?

Opublikowano: 11 maja, 2021

Obecnie kamienne wzory to jeden z największych trendów wystroju wnętrz, a sam marmur dostępny jest w wielu odsłonach.

Jeszcze niedawno marmurowe posadzki kojarzyły się z przepychem i bogactwem, a pomieszczenia urządzone w tym stylu postrzegano jako objaw snobizmu. Dziś kamienne wzory to jeden z największych trendów wystroju wnętrz, a sam marmur stał się bardziej dostępny.

Wykorzystanie marmuru czy innych kamieni w łazience czy w kuchni nadal wskazuje na styl glamour, jednak nie jest to już tak ekskluzywny materiał, jak dawniej. Obecnie wzór marmuru może być ciekawym pomysłem na aranżację łazienki.

Płytki a’la marmur w łazience

Efekt glamour można uzyskać nie tylko inwestując w kamień z najwyższej półki. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór spośród płytek marmuropodobnych, które do złudzenia imitują prawdziwy marmur. W ten sposób mniejszym kosztem można zaaranżować łazienkę w eleganckim, gustownym stylu. Bogactwo wzorów sprawia, że płytki imitujące marmur można dobrać zarówno do obszernych pomieszczeń, jak i niewielkich łazienek w mieszkaniach.

Wystarczy jedynie zwrócić uwagę na dobór kolorystyki. W dużych łazienkach z oknem można pozwolić sobie na ciemne wzory, np. odcienie czerni czy szarości. Natomiast w małych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej postawić na jasne wzory, które będą optycznie powiększać przestrzeń. Tutaj znakomicie sprawdza się np. gres carrara, a dokładnie bianco carrara z delikatnymi wzorami. Tego typu płytki można bez trudu połączyć z innymi kolorami bądź drewnem.

Płytki marmuropodobne w łazience

gres STATUARY VENATO PIETRASANTA 120×60 POLER

gres CARRARA CLASSIC MARBLE 120×60 POLER SZKLIWIONY

 

 

Powierzchnia imitująca w twoim wnętrzu

Wbrew pozorom płytki marmurkowe są różnorodne i można przy ich pomocy urządzić nie tylko łazienkę, ale też przedpokój czy kuchnię. Możliwości jest wiele, zarówno w kwestii kolorystycznej, jak i samej struktury płytek marmuropodobnych. Z jednej strony można postawić na eleganckie i błyszczące płytki polerowane, a matowe przypadną do gustu osobom, które wolą bardziej dyskretne sposoby na wykończenie podłogi czy ściany. Należy też pamiętać, że zarówno prawdziwy marmur, jak i płytki imitujące marmur, wyróżniają się funkcjonalnością na co dzień. Do najważniejszych zalet tego wzoru zaliczyć można m.in.:

  • łatwość czyszczenia oraz utrzymania czystości,
  • trwałość,
  • uniwersalność stylu w przypadku zmiany wystroju.

Warto też podkreślić, że na większości wzorów marmurkowych trudno dostrzec zabrudzenia, co również bywa zaletą.

płytki marmuropodobne oktagonalne

płytki oktagonalne CARRARA WHITE MARBLE 60×60

 

Płytki a’la marmur -gdzie pasują?

Jak już zostało wspomniane, płytki a’la marmur sprawdzą się w wielu stylach. Najbardziej oczywisty jest oczywiście glamour, gdzie kamienne powierzchnie łączą się często ze złotem, np. w postaci armatury łazienkowej lub dodatków na wzorach płytek. W klasycznych wnętrzach, gdzie dominuje drewno, marmur również będzie dobrym uzupełnieniem. Wreszcie można wykorzystać kamień jako akcent, który wprowadzi odrobinę różnorodności do wnętrza. Przy odpowiedniej kompozycji, Płytki a’la marmur sprawdzą się także w nowoczesnym wystroju.

Obserwując trendy w płytkach i aranżacji wnętrz ostatnich lat, wzory marmuru można uznać za hit. Trzeba jednak pamiętać, żeby dobrze dobrać pozostałe elementy wyposażenia, które będą pasować do kamiennego wzoru.

Płytki Panda White i Crash- mocny akcent

 

gres PANDA WHITE RAK 120×60 poler

 

gres CARRARA CRASH 120×60 POLER

 

płytki mocny złoty marmur

Wyszukaj produkt