płytki drewnopodobne do salonu

Płytki drewnopodobne – zalety

Opublikowano: 10 października, 2020

Płytki drewnopodobne – płytki, których wzór imituje naturalne drewno, od wielu lat cieszą się niemalejącą popularnością. Z czego wynika zainteresowanie płytkami drewnopodobnymi?

Płytki drewnopodobne – płytki, których wzór imituje naturalne drewno, od wielu lat cieszą się niemalejącą popularnością. Z czego wynika zainteresowanie płytkami drewnopodobnymi? Oto najważniejsze zalety, które łączą zarówno kwestie estetyczne, jak i praktyczne na co dzień.

Wielu osobom marzy się drewniana podłoga w domu, jednak wiąże się to z dużym wydatkiem, a także koniecznością odpowiedniej konserwacji. Ze względów praktycznych desek unika się również w łazienkach. Dlatego alternatywą mogą być płytki drewnopodobne.

płytki drewnopodobne w salonie

 

Płytki drewnopodobne zamiast prawdziwego drewna

Podłoga drewniana nadal postrzegana jest jako najbardziej elegancka i prestiżowa. Solidna podłoga z desek warstwowych wiąże się jednak z niemałym wydatkiem. Co więcej, po położeniu takiej podłogi koszty się nie kończą, ponieważ niezbędna jest regularna konserwacja, najczęściej w postaci cyklinowania i lakierowania. Tymczasem płytki drewnopodobne mogą zapewnić bardzo podobny efekt wizualny, a są zdecydowanie bardziej oszczędnym rozwiązaniem.

płytki drewnopodobne salon

Warto uwzględnić też względy praktyczne. Uszkodzenie mechaniczne deski trudno zatuszować, z kolei wymiana pojedynczego elementu jest praktycznie niemożliwa. Pękniętą płytkę można bez trudu wymienić, wystarczy zachować zapas kilku sztuk po położeniu podłogi. Płytki są też odporne na wilgoć oraz zabrudzenia. Wybierając płytki o wysokiej klasie ścieralności, można zapewnić sobie estetyczną posadzkę na wiele lat. Utrzymanie czystości jest bardzo proste w przeciwieństwie do drewna, gdzie niezbędne są chociażby środki do mycia podłogi drewnianej. Najnowsze technologie skutecznie chronią deski przed wilgocią, jednak nigdy nie będzie to tak skuteczne zabezpieczenie, jak wybór płytek drewnopodobnych, które bez problemu znajdują zastosowanie także w łazienkach.

płytki drewnopodobne w łazience

 

 

 

 

Natura na wyciągnięcie ręki

Wybór płytek imitujących drewno to też najprostszy sposób na wykończenie wnętrza w naturalnym, minimalistycznym stylu. Drewniane wzory świetnie komponują się z klasycznym, eleganckim wykończeniem, jak i nowoczesnym, skandynawskim stylem. To prowadzi do kolejnej zalety płytek drewnopodobnych, czyli uniwersalności. Chcąc zmienić charakter wnętrza, nie trzeba kłaść nowej podłogi, ponieważ naturalne drewno wpasuje się w niemal każdy styl.

Jednym z trendów w płytkach jest powrót kultowego układu w jodełkę. Kładąc tak płytki drewnopodobne, można uzyskać efekt klasycznego parkietu, który równie dobrze będzie prezentował się w stylu orientalnego wystroju. Drewno łączy się też z niemal każdym kolorem. Obecność posadzki drewnopodobnej nie będzie przeszkodą w przemalowaniu ścian na inny kolor.

płytki drewnopodobne parkiet

Płytki drewnopodobne na zewnątrz

Dotychczas przydomowe tarasy wykańczane były głównie przy pomocy kostki brukowej lub desek kompozytowych. Warto jednak wziąć pod uwagę wykończenie tarasu gresem drewnopodobnym. To wyjątkowo trwałe płytki, odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Mogą za to stworzyć efektowny taras, do złudzenia przypominający taras drewniany, jednak zbudowany znacznie mniejszym kosztem. Gres drewnopodobny jest mrozoodporny, a przy tym nie wymaga konserwacji.

płytki drewnopodobne

Wyszukaj produkt