Płytki łazienkowe

Opublikowano: 15 grudnia, 2020

Płytki łazienkowe to najczęściej wykorzystywany w łazienkach materiał wykończeniowy. Czym należy się kierować podczas ich wyboru?

Płytki łazienkowe to najczęściej wykorzystywany w łazienkach materiał wykończeniowy. Czym należy się kierować podczas ich wyboru? Na co zwracać uwagę? Jakie trendy są obecnie najmodniejsze?

Dużym ułatwieniem jest fakt, że do łazienki nadają się praktycznie wszystkie rodzaje płytek. Daje to duże możliwości wyboru oraz aranżacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki łazienkowe?

Wiele osób podczas zakupów kieruje się przede wszystkim aspektami wizualnymi oraz ceną. Nie są to jednak jedyne kwestie, które należy wziąć pod uwagę. Duże znaczenie mają również:

  • Stopień nasiąkliwości – im jest on niższy, tym lepiej. Dzięki temu podłoga będzie bardziej odporna na zabrudzenia, odbarwienia oraz działanie detergentów. Stopnień nasiąkliwości płytek najczęściej wyrażany jest procentowo.

  • Właściwości antypoślizgowe – podłoga w łazience często ulega zachlapaniu, co może być powodem wielu niebezpiecznych wypadków. Najlepiej więc wybierać produkty antypoślizgowe (określa je oznaczenie R na opakowaniu).

  • Stopień ścieralności – jest to parametr, który należy brać pod uwagę w przypadku zakupu płytek do każdego pomieszczenia. Im jest on wyższy, tym bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania są kafelki. Dzięki temu dłużej będą wyglądały jak nowe.

płytki łazienkowe jasne

 

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Najczęściej wykorzystuje się w tym celu gres. Są to płytki ceramiczne o różnorodnej kolorystyce, deseniu, wielkości, a nawet fakturze. Niezmienną popularnością i uznaniem klientów cieszą się płytki białe łazienkowe, które są eleganckie i uniwersalne. Można je dopasować do niemal każdego wystroju wnętrza.

Bardzo modne są płytki łazienkowe szare. Jest to utrzymujący się już od kilku sezonów trend wnętrzarski, świetnie komponujący się ze szkłem oraz wyrazistymi, ciemnymi akcentami. Dla osób lubiących minimalistyczne, naturalne i nieco surowe wnętrza doskonałym wyborem będą natomiast płytki łazienkowe imitujące beton, kamień, marmur itp.

A może płytki łazienkowe drewnopodobne?

Ciekawym trendem są także kafelki drewnopodobne. Do złudzenia przypominają one parkiet lub panele, a przy tym są odporne na działanie wody oraz inne uszkodzenia. Występują w wielu kolorach, odcieniach oraz deseniach. Bardzo dobrze odzwierciedlają naturalne wybarwienia drewna i układ słojów. Prezentują się elegancko, a przy tym stwarzają we wnętrzu wrażenie ciepła i przytulności. Są również łatwe do utrzymania w czystości.

Płytki w łazience stosuje się nie tylko na podłogach – bardzo często pojawiają się one również na ścianach. Warto eksperymentować z ich doborem, tworząc nie tylko klasyczne, ale również mniej oczywiste, nowoczesne i oryginalne zestawienia. Dobór odpowiednich kafli pozwala na stworzenie niepowtarzalnej, modnej i stylowej aranżacji.

Wyszukaj produkt