BRERA łazienka biało -złota

Wizualizacja

projekt: ARCHITEKA Ewa Kielek

www.architeka.co

Biało –złota łazienka w stylu glamour

Biel stosowana w aranżacjach łazienek to popularne i ponadczasowe rozwiązanie. Dopasuje się prawie do każdego stylu i dodaje mu świeżości. Jasna kolorystyka kojarzy się z elegancją i minimalizmem. Umiejętnie połączona z innymi kolorami tworzy ciekawe zestawienia i tonuje estetyczny wymiar wnętrza. Doskonale widać to w biało-złotej realizacji nowoczesnej łazienki. Spoglądając na nią odnosi się wrażenie harmonii i subtelnej wytworności zatopionej w śnieżnobiałym tle. Nieduże, ale wyraźne złote krople dopełniają eleganckiego sznytu łazienki i tworzą biżuteryjny dekor.

Piękno ukryte w subtelności

Wnętrze otulone jest bielą pomieszaną ze złotymi refleksami dzięki płytkom imitującym biały marmur Gres Carrara Gold. Delikatne żyłowanie sprawia, że ściany nie są nachalnie stylistycznie. Płytki mają rektyfikowane brzegi i są polerowane, co stanowi o wyjątkowej elegancji, nawiązującej do stylu glamour. Klimat uzupełnia śnieżnobiały gres szkliwiony o satynowo-matowej powierzchni. W niektórych miejscach na ścianach zastosowano gres super white o wysokim połysku. Płytki mają ciemniejszy odcień, dlatego tworzy się zjawiskowa mozaika.

Meble wykute w marmurowej bryle

W tej śnieżnobiałej układance z kafelków przełamywanej różnymi odcieniami znajduje się m.in. spora wanna. Zabudowana płytkami Gres Blanco Mate pyszni się swoim klasycznym i eleganckim kształtem. Tradycyjna prosta forma i czysta biel tworzy ekskluzywny minimalizm i kompozycyjną czystość. Taka wizualizacja kreuje relaksujący klimat do odpoczynku. Tworzy się domowa strefa wellness i nieszablonowy salon kąpielowy. Następny ważny element łazienki to długa, prostokątna szafka z dwoma szufladami. Eleganckie złote okucia dodają im dworkowej wytworności. Aranżację strefy umywalkowej uzupełnia złota armatura, która atrakcyjnie komponuje się ze śnieżnobiałymi płytkami. Misa umywalkowa ma ciekawą formę i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Mocno akcentuje się w aranżacyjnym tle ustawiona na blacie szafki. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na owalne cokoły łączące sufit z szafką, wykonane z gresu Carrara gold brera o matowym wykończeniu. Glamourowe piękno dopełniają złote listwy na ścianach i armatura prysznicowa. Dużą pracę na rzecz nietuzinkowego wnętrza wykonuje subtelny złoty dekor. To wieszak z półeczką, stolik, stojak na ręczniki oraz pojemniki na kosmetyki. Przysłowiową wisienką na torcie są wiszące lampy w kształcie tuby, które doświetlają strefę umywalkową.

W aranżacji wykorzystano:

Zobacz inne inspiracje:

Wyszukaj produkt