płytki 60x120

Filtrowanie
KOLOR
WZÓR
KSZTAŁT
ROZMIAR
POWIERZCHNIA
GRUBOŚĆ
Dostępność
Płytki 60x120 gresy 60x120 wielkoformatowe imitujące beton marmur kamień białe matowe polerowane. Płytki 60x120 to aktualnie najbardziej pożądany format płytek ceramicznych i gresów. Szeroka kolorystyka - od marmupodobne do betonopodobne powoduje, że znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich wnętrzach. Popularne w ostatnim czasie są także geometryczne dodatki do płytek 60x120 - romby, trapezy i heksagony.

Wyświetlanie 1–24 z 279 wyników

Postaw na płytki 60x120 cm

Płytki 120x60 to płytki wielkoformatowe nie przysparzające problemów przy montażu! Wręcz przeciwnie, ich montaż przy właściwym przygotowaniu podłoża może być krótszy niż montaż małych płytek. Zwróć również uwagę, że płytki wielkoformatowe 120x60 cm będą mieć mniej spoin, a to oznacza mniej wydanych pieniędzy na fugę.

płytki 120x60

Uniwersalne płytki nie tylko do wnętrz

Większość z gresów 60x120 nadaje się także na elewacje oraz tarasy. Dzięki nim można tworzyć piękne, nowoczesne fasady zarówno w budownictwie mieszkaniowym oraz użyteczności publicznej. Jest to bardzo dobra wiadomość szczególnie wtedy, gdy Twój taras lub balkon jest połączony z salonem. Wówczas możesz w obydwu pomieszczeniach zastosować te same płytki 120x60 cm, dzięki czemu zatrzesz między nimi granice.

Dzięki Kaflando.pl macie państwo możliwość wyboru spośród setek wzorów i kolorów płytek ceramicznych w formacie 60x120!

płytki 60x120

Marmurowe płytki wielkoformatowe 120x60 cm

Płytki wielkoformatowe 120x60 cm mają bardzo dużo zalet. Jedną z nich jest mniej spoin, a to przekłada się na szybsze czyszczenie i łatwiejsze utrzymanie wnętrza w czystości. Jednak zwróć uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny aspekt - na wzór. Są płytki z powtarzającym się wzorem lub fakturą i tutaj ich łączenie nie stanowi żadnego problemu. Żyły, które są znakiem rozpoznawczym tego wzoru naturalnie łączą się na poszczególnych płytkach. To właśnie kolejny powód, dla którego powinieneś się zdecydować na gres 120x60 cm. Dlaczego? Im większa płytka, tym mniej łączeń, a to oznacza naturalnie odzwierciedlony wzór marmuru.

płytki 60x120

Kafelki 120x60 – najczęściej zadawane pytania

Wielkoformatowe płytki stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, to nie tylko estetyczne i eleganckie, ale również praktyczne rozwiązanie. Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o płytkach 60x120.

Płytki wielkoformatowe 120x60 – z czego są wykonane?

Płytki 120x60, czyli inaczej wielkoformowatowe, wykonywane są z różnorodnych materiałów. Może być to ceramika, ale równie często w tych rozmiarach spotyka się gres, 60x120 to wielkość, która najlepiej sprawdza się jako pokrycie ściany, ale również podłogi w dużych pomieszczeniach.

Płytki wielkoformatowe 120x60 mogą być szkliwione, pokryte powierzchnią matową, być dostosowane do wykorzystywania we wnętrzach i na zewnątrz (pokrycie uniemożliwiające poślizg). Płytki ceramiczne zawierają w sobie glinę, z kolei gresowe: drobno mielony piasek.

Jak czyścić gres 120x60?

Gres 120x60 nie czyści się w żaden inny sposób niż gres o mniejszych rozmiarach. Nawet płytki tego typu mogą być łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, ponieważ posiadają zdecydowanie mniej fug niż ma to miejsce w przypadku płytek niewielkich. A jak wiadomo, czyszczenie fug niekiedy może sprawiać problemy (szczególnie przy ciężkich zabrudzeniach). Gres najlepiej czyścić rozpuszczonym w wodzie delikatnym detergentem uniwersalnym. W przypadku mocniejszych zabrudzeń dobrze jest sięgnąć po ten sam środek w formie nierozcieńczonej lub kwasek cytrynowy.

Z czym łączyć płytki 60x120?

Płytki 60x120 doskonale pasują do różnorodnych stylów: nowoczesnego, minimalistycznego, rustykalnego, skandynawskiego, neoklasycystycznego. Wielość wzorów sprawia, że można je łączyć z niemal każdym rodzajem mebli. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w drewnie, jak i z wykorzystaniem metalu, miękkich tkanin, luster. Co ważne, duże płytki "lubią" również towarzystwo niewielkich kafelków. Dlatego można te drugie wykorzystywać jako dekory lub zdecydować się na mozaikę na ścianie, a duże płyty na podłodze.

Ile kosztują płytki podłogowe 120x60?

Płytki łazienkowe 120x60 nie należą do najtańszych, jednak metr kwadratowy tego typu płytek zazwyczaj kosztuje ok. 100 złotych wzwyż. Renomowani producenci stosują najwyższej klasy rozwiązania, które mogą kosztować nawet kilkukrotność tej kwoty. Te płytki wyróżniają się jednak wyjątkową odpornością na czynniki zewnętrzne, w tym ścieranie. Warto kupować gres i płytki wielkoformatowe online, ponieważ w sklepach internetowych zazwyczaj oferta jest znacznie szersza niż w tradycyjnych budowlanych. Dodatkowo również ceny prezentowane online są niższe niż w stacjonarnych sklepach.

Jakie są zalety płytek łazienkowych 120x60?

Płytki łazienkowe w dużym rozmiarze bardzo łatwo utrzymać w czystości: powierzchnia fug przy tego typu płytkach jest zdecydowanie mniejsza niż przy kafelkach drobnych. Po drugie, układanie płytek 120x60 zajmuje mniej czasu i jest mniej problematyczne niż ma to miejsce w przypadku płytek drobnych. To z kolei może przynieść znaczne oszczędności przy remoncie łazienki.

Jaki wybrać kolor fug do płytek podłogowych 120x60?

Płytki podłogowe 120x60 są zazwyczaj ozdobą samą w sobie, dlatego najlepiej nie zestawiać ich z widoczną fugą. Dobrze jest dobierać odcień fugi do dominującego koloru danej płytki. Jeśli jednak z różnych przyczyn zależy nam na podkreśleniu sposobu układania płytek, możemy zdecydować się na fugę kontrastową: takie rozwiązanie zazwyczaj praktykowane jest w miejscach użyteczności publicznej, restauracjach, klubach lub sklepach, ale w domach mieszkalnych może powodować trudności jeśli chodzi o rearanżację wnętrz.

Jak układać kafle 120x60?

Tak duże płytki zazwyczaj układa się w sposób klasyczny, czyli sąsiadująco ze sobą, równymi rzędami. Można zastosować również przesunięcie o 1/3, jeśli oczywiście mówimy o płytkach podłogowych. W przypadku tak dużych kafelków kładzionych na ścianach, powinno tworzyć się z fug krzyżyki z kątami prostymi. W przeciwnym wypadku może dojść do zaburzenia proporcji danego pomieszczenia.

Do jakich przestrzeni nadają się płytki gres szary 120x60?

Gres szary o rozmiarze 120x60 to doskonałe uzupełnienie nowoczesnego budownictwa. Świetnie sprawdza się w kuchni i łazience, ale także w salonie, sypialni czy przedpokoju. Kolor szary jest bardziej uniwersalny w urządzaniu wnętrz mieszkalnych niż biel: jest nienarzucający się i dobrze współgra z nawet bardzo wyrazistymi kolorami. Wprowadzając szarość do wnętrz należy jednak zwrócić uwagę na to, aby poszczególne odcienie szarości nie były z różnych palet kolorystycznych.

Płytki 60x120 szare to rozwiązanie uniwersalne, na które warto postawić, niezależnie od tego, w jakim stylu chcemy urządzić nasze lokum.

Nasz TOP10 płytek 60x120: