lamele do łazienki

Filtrowanie
KOLOR
WZÓR
KSZTAŁT
ROZMIAR
POWIERZCHNIA
GRUBOŚĆ
Dostępność

Wyświetlanie 1–24 z 37 wyników

Lamele do łazienki to wielki trend wnętrzarski 2021 roku, który na pewno przetrwa przez kilka kolejnych lat, czyli... boazerię? Jeśli zaprzeczyłeś, to czas go poznać - być może zechcesz wprowadzić go do wnętrza Twojego domu! Jeśli natomiast odpowiedziałeś twierdząco, to i tak zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem. Być może zyskasz nowe spojrzenie na ten trend. A o jaki trend chodzi? Czy naprawdę chodzi o boazerię, jaką znamy z czasów PRL? Oczywiście, że nie! Chodzi nam tutaj o nic innego, jak... lamele do łazienki!

Co nazywamy lamelami?

Nazwa jest dość oryginalna i kryje się jest słowem, którego raczej mało kto używa na co dzień. Lamelami nazywamy element dekoracyjny 3D na ściany oraz na sufity. Wykonany jest ze specjalnego konglomeratu (kiedyś z PVC, natomiast ten wariant odszedł już do lamusa), a konkretnie z cienkich, wypukłych “pasków”. Można stosować różne rodzaje i odcienie, ale popularność zyskały również warianty pomalowane na czarno. Lamele składają się dwóch elementów: panelu naklejanego na ścianę (lub przykręcanego do ściany, choć częściej spotyka się te pierwszą wersję) oraz profili.

Lamele do łazienki - Boazeria łazienkowa, czyli lamele łazienkowe wodoodporne

Pewnie zdziwiło Cię odrobinę, że w łazience może znajdować się boazeria. Zapewniamy, że może być świetną alternatywą dla tradycyjnych płytek ceramicznych lub kamienia naturalnego lub tworzyć z nimi ciekawą kompozycję! Otóż profile w tym typie boazerii są klejone warstwowo i nie wymagają dodatkowej konserwacji ani szczególnej pielęgnacji, więc możesz bez obaw położyć je na ścianie łazienkowej. Wilgoć i wyższa temperatura, jakie panują w łazienkach nie będą miały negatywnego wpływu na naturalny materiał.

Gwarantujemy, że tego typu boazeria nada wnętrzu unikalnego charakteru; zarówno ta w naturalnym odcieniu drewna, jak i nowoczesne, wodoodporne czarne lamele. Możesz pokryć nimi jedynie fragment ściany lub całą jej powierzchnię. Wszystko zależy od Twojej indywidualnej wizji lub wizji projektanta. Zachęcamy do zapoznania się z inspiracjami dostępnymi w sieci, które wykorzystują ten element dekoracyjny.