płytki trawertyn

Filtrowanie
KOLOR
WZÓR
KSZTAŁT
ROZMIAR
POWIERZCHNIA
GRUBOŚĆ
Dostępność
Płytki trawertyn odwzorowują ciepłą odmianę naturalnego kamienia - Trawertynu. Jedną z najmniej pożądanych cech tego budulca jest jego niewielka twardość oraz nasiąkliwość.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Trawertyn płytki- naturalnie piękne!

Płytki ceramiczne natomiast maja znacznie korzystniejsze parametry użytkowe. Płytki imitujące trawertyn dzięki tym cechom stale zyskują na popularności. Za szczególną uwagę zasługuje gres. To bardzo trwały i nienasiąkliwy materiał. Nie wymaga żadnej impregnacji ponieważ jego górna powierzchnia jest szkliwiona odpowiednio na mat lub połysk. To właśnie dlatego gres trawertyn staje się coraz bardziej popularny i wypiera z rynku naturalny pierwowzór.

Płytki imitujące trawertyn - najnowszy trend!

Na ostatnich targach w Bolonii dało się zauważyć silny zwrot w kierunku tego wzoru. Trawertyn płytki 120x60 60x60 120x120 występują w dwóch podstawowych wersjach. Jako imitacja trawertynu ciętego wzdłużnie oraz poprzecznie czyli crosscut. Trend kieruje się zdecydowanie ku wersji drugiej. Niemniej jednak wersja pierwsza- bardziej klasyczna także wzbudza zachwyt u projektantów i odbiorców indywidualnych. Trawetyn cross cut szturmem zdobywa rynek. Jest produktem promowanym na targach Cersaie. Kwestią czasu jest jego wysoka popularność, zważywszy jaki odbiór miały premiery tego wzoru u wielu znanych producentów płytek.

Trawertyn biały - do tego odcienia należy przyszłość!

Tak! To właśnie najjaśniejsze wersje płytek Travertini są najbardziej promowane przez znanych producentów takich jak BALDOCER, HALCON, ROCERSA czy CERCOM.  Gres trawertyn w tym odcieniu będzie coraz częściej spotykany w aranżacjach łazienek i salonów. Często zestawiany jest ze złotą lub czarna armaturą. Na uwagę zasługują nowe coraz bardziej wyszukane powierzchnie płytek ala trawertyn. Oprócz popularnych do tej pory matów i polerów dołączyły wersje carving i lappato. Carving to technologia polegająca na produkowaniu płytek z charakterystycznymi zagłębieniami mającymi podkreślić naturalność płytki. Z reguły tą technikę stosuje się na wersjach matowych. Z kolei wersje lappato charakteryzują się się wyglądem sugar - typowym dla półpolerów lub efektem postarzania. Płytka ma wtedy efekt delikatnej pofalowanej satyny, która specyficznie mieni się pod światłem. Całość sprawia wrażenie schodzonego oraz zużytego przez lata kamienia.