płytki lappato

Filtrowanie
KOLOR
WZÓR
KSZTAŁT
ROZMIAR
POWIERZCHNIA
GRUBOŚĆ
Dostępność
Płytki lappato od kilku lat szturmem wdzierają się do naszych wnętrz. Ich półpolerowane wykończenie nadaje pomieszczeniom charakterystycznego lśnienia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Poznaj wyjątkowe płytki lappato

Zastanawiasz się jakie płytki wybrać? Nie wiesz, czy postawić na mat, czy na wysoki połysk? Mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne, które będzie złotym środkiem. Płytki lappato, bo o nich mówimy to połączenie matu i połysku. Jako to jest możliwe? Otóż powierzchnia gresu jest półpolerowana. W praktyce oznacza to, że płytka wykończona jest połyskiem, który jest przeplatany matowymi fragmentami. Taka mieszanka sprawia, że podłoga lub ściana nabiera charakteru, wyjątkowości i głębi. W zależności od pory dnia i padającego światła powierzchnia wyłożona płytkami lappato zmienia się niczym kameleon.

W kaflando.pl znajdziesz szeroki wybór płytek lapato

Płytki lappato cechują się szerokim wzornictwem. Znajdziemy tu płytki imitujące marmur, beton, a także monokolory białe i czarne. Możesz też wybierać między płytkami w stylu orientalnym lub wręcz przeciwnie, możesz zdecydować się na płytki, które fakturą i kolorem przypominają zardzewiałą, oryginalną blachę. Oznacza to, że bez trudu wykończysz swoje ściany i podłogi w stylu, który sobie wymarzyłeś. Pamiętaj! Niezależnie od tego, jakie płytki wybierzesz, jedno jest pewne, znajdziesz je w kaflando.pl! Oferujemy płytki lappato, lapatowane półpoler, gres lappato.

Zobacz jak wytwarzane są płytki gres lappato

Aby uzyskać odpowiedni efekt migotania płytek lappato niezbędna jest odpowiednia ilość światła. Dzisiejsza technologia pozwala na wytwarzanie gresów o powierzchni lappato dwoma metodami. Pierwsza z nich to polerowanie górnej części szkliwa, aż to jej częściowego starcia i uzyskania efektu lustra na wystającym szkliwie. Pozostałe jest niżej i nie uzyskuje efektu odbić. Stąd pochodzi właśnie określenie półpoler. Efekt lappato można także uzyskać poprzez naniesienie odpowiedniego kryształkowego szkliwa na powierzchnię płytek. Takie kafle ze względu na efekt podobny do kryształków cukru określa się jako płytki sugar.