płytki marmuropodobne

Filtrowanie
KOLOR
WZÓR
KSZTAŁT
ROZMIAR
POWIERZCHNIA
GRUBOŚĆ
Dostępność
Marmur pięknie wygląda we wnętrzach. Niestety, jest drogi i trudny w utrzymaniu. Właśnie dlatego, coraz powszechniejszym wyborem stają się płytki marmuropodobne – doskonałe do nowoczesnych wnętrz, łatwe w czyszczeniu, w dużych i mniejszych formatach i doskonałej cenie.

Wyświetlanie 1–24 z 186 wyników

płytki marmurowe

płytki marmuropodobnme

Naturalny biały marmur to zapewne kosztowny materiał do wykończenia łazienki. Wymaga także specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim trzeba go odpowiednio zaimpregnować i czyścić, używając wyłącznie preparatów przeznaczonych do marmuru.

Wzorowane na biały marmur płytki marmuropodobne białe, szare oraz płytki marmurowe 120x60 nadają się do wnętrz we wszystkich stylach, zarówno małych, jak i dużych. Najlepiej takie kafelki o wzorze marmuru prezentują się na większych powierzchniach. Płytki imitujące marmur do łazienki? Tak! To świetne rozwiązanie. Ważne jest to, że można nimi wykończyć nie tylko podłogę (a ściany płytami innymi) albo i podłogę, i ścianę.
W kolekcjach płytek ala biały marmur przede wszystkim mamy duży wybór formatów – od ok. 45x45 cm 60x30 30x60 90x30 60x60 80x40 80x80 po 120x60 cm. Są to zarówno płytki podłogowe marmuropodobne jak i płytki łazienkowe marmuropodobne.

płytki marmuropodobnme

płytki marmuropodobne do łazienki

Piękne gresowe płytki Carrara- Ze względu na niską nasiąkliwość płytki złoty marmur nie sprawiają takich problemów. Płytki ala marmur choć do złudzenia przypominają prawdziwy marmur (także w dotyku), w przeciwieństwie do niego są łatwe w utrzymaniu w czystości tak jak inne płytki). Niższa jest także ich cena i łatwiej je układać.

Gres marmuropodobny - podsumowanie

Stylizowane na naturalny kamień płytki imitujące marmur nadają się do wnętrz we wszystkich stylach, zarówno małych, jak i dużych. Kafle imitujące marmur najlepiej prezentują się na większych powierzchniach. Można nimi wykończyć tylko podłogę (a ściany płytami innymi) albo i podłogę i ścianę.
W kolekcjach płytek a la biały marmur niewątpliwie mamy duży wybór formatów – od ok. 45x45 cm po 120x60 cm. Dostępne powierzchnie zarówno  mat jak i poler lappato- półpoler.
Dlaczego wzór na płytkach imitujących marmur jest aż tak realistyczny? Zapewne jest to efekt zastosowania technologii cyfrowych przy produkcji. Wzór to prawdziwy zeskanowany marmur, zwykle ten najsłynniejszy, czyli Carrara z Włoch, ale naniesiony na ceramikę technologią HD, który zdobi Płytki łazienkowe marmuropodobne .

płytki marmuropodobnme

Nasz TOP10 płytki marmuropodobne:

1. Płytki marmur – z czego są wykonane?

Gres carrara to płytki ceramiczne, które do złudzenia przypominają swoim wyglądem naturalny marmur. Dzięki temu wyglądają pięknie – jak naturalny kamień, ale można czyścić je jak zwykłe kafelki. Wyróżniają się gładką powierzchnią i zróżnicowanymi formatami od klasycznych 45x45 cm, po większe – 120, 160, a nawet 240 cm. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowych wzór na płytce wygląda jak naturalny marmur w najsłynniejszej, włoskiej wersji Carrara. Wzór jest nanoszony na ceramikę technologią HD. Co za tym idzie płytki podłogowe marmuropodobne są przede wszystkim piękne ale także trwałe i łatwe w utrzymaniu.

2. Jak czyścić płytki podłogowe marmuropodobne?

Płytki marmurowe do łazienki nie wymagają częstego sprzątania ani środków pielęgnacji. Można je czyścić tak samo, jak zwykłe kafelki. Można więc z powodzeniem czyścić je ciepłą wodą z preparatami do pielęgnacji i czyszczenia płytek. Płytki podłogowe marmuropodobne na wysoki połysk warto umyć wodą z dodatkiem płynu do szyb.

3. Z czym łączyć płytki marmurowe?

Płytki o wzorze marmuru świetnie sprawdzą się zarówno na podłodze w salonie i przedpokoju, jak i w kuchni oraz łazience. Doskonale komponują się z elementami drewnianymi i lustrami. Tak naprawdę, sprawdzą się one w domach i mieszkaniach urządzonych we wszystkich stylach – od nowoczesnego, przez skandynawski, boho, aż po glamour.

Doskonale wyglądają w połączeniu z jasnymi kolorami, jak róż i mięta oraz ciemniejszymi navy blue, butelkową zielenią czy klasycznymi szarościami i czerniami.  W pomieszczeniach, w których ułożone są płytki marmuropodobne, świetnie sprawdzą się też meble z jednolitą, lakierowaną powierzchnią oraz te z elementami drewnianymi czy loftowymi.

4. Ile kosztują płytki łazienkowe marmuropodobne?

Płytki marmur mają zróżnicowane ceny i mogą kosztować od ok. 25 do 300 zł za metr kwadratowy. Cena uzależniona jest od formatu płytki, jej wzoru, gatunku oraz tego, czy płytka jest rektyfikowana, czy też nie. Dla porównania płytka marmurowa kosztuje od 300 do nawet 2000 zł za metr kwadratowy.1. Jakie są zalety płytek marmuropodobnych?

Główną zaletą płytek marmuropodobnych jest ich niższa cena w porównaniu do płytek marmurowych oraz łatwość utrzymania w czystości. Nie wymagają one specjalnej pielęgnacji, występują w wielu formatach, a ich układanie jest niezwykle proste.

5. Jaki wybrać kolor fug do płytek imitujących marmur?

W przypadku płytek imitujących marmur, najlepszym rozwiązaniem jest ukrycie przerw między płytkami. W takim przypadku kolor fug powinien zostać dobrany jak najbliżej koloru samej płytki. Najlepiej więc najpierw wybrać płytki, a później wybrać fugę, która kolorem najlepiej odpowiada barwie marmuropodobnej płytki.

6. Jak układać gres marmuropodobny?

Wybierając gresy imitujące carrarę, najlepiej najpierw ułożyć je „na sucho” na powierzchni, na której mają zostać przyklejone. Dzięki temu rozplanujesz odpowiednie ułożenie kafli pod kątem dekoracyjnym. W zależności od pomieszczenia i formatu płytki można układać je w tzw. jodełkę lub tworzyć z nich jedną, spójną całość, która będzie przypominała powierzchnię wykonaną z prawdziwego marmuru.

7. Do jakich przestrzeni nadają się płytki marmuropodobne?

Płytki marmurowe świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Pasują zarówno do salonów, korytarzy i przedpokoju, ale z powodzeniem są wykorzystywane także w kuchniach i łazienkach. Dzięki pięknemu wyglądowi, wnętrza, w których wykorzystane zostały płytki łazienkowe marmuropodobne nabierają ponadczasowego i eleganckiego charakteru. Świetnie sprawdzą się także w jasnych, skandynawskich wnętrzach oraz w pomieszczeniach urządzonych w minimalistycznym stylu. W łazienkach i przedpokojach optycznie powiększają wnętrze, zapewniają poczucie „przestronności” i czystości. Doskonale sprawdzają się zarówno na ścianach, jak i podłogach, w dużych przestrzeniach oraz w małych pomieszczeniach.