Płytki tarasowe

Wyświetlanie 1–24 z 332 wyników

Ze względu na występujące często trudne warunki atmosferyczne na zewnątrz, kafelki zastosowane na tarasie oraz balkonie powinny spełniać odpowiednie wymagania. Przede wszystkim muszą być mrozoodporne – a takie właśnie są gres i płytki tarasowe, które oferujemy na naszej stronie. Zdecydowanie nie warto stosować produktów, które nie są odpowiednio przygotowane do zmian temperatur i nie są wystarczająco odporne na niekorzystne warunki – występuje wtedy ryzyko, że po prostu bardzo szybko ulegną one zniszczeniu. Dlatego na naszej stronie proponujemy Państwu produkty, które doskonale nadają się do tego typu zadań specjalnych.

Oprócz tego, że są gotowe stawić czoła każdej pogodzie, bez względu na porę roku, świetnie również bronią się przed zarysowaniami czy wgnieceniami. W końcu taras jest po to, abyśmy mogli się tam zrelaksować, usiąść przy kawie, poleżeć na słońcu, zrobić grilla czy hodować kolorowe kwiaty doniczkowe. Przesuwając krzesła, ustawiając grilla czy doniczki, zawsze kilka płytek na tarasie narażonych jest na zarysowanie, a kiedyś coś upuścimy - na pęknięcie. Dlatego tak ważna jest doskonała jakość materiału oraz sposób jego wypiekania.

Czym jest gres tarasowy i dlaczego warto go wybrać?

Nie jest to specjalny rodzaj gresu, natomiast ze względu na swoją wytrzymałość, tradycyjne kafelki gresowe sprawdzają się w szczególności na tarasach. Wykonuje się je z mieszaniny drobno zmielonego piasku, gliny oraz talku. W odróżnieniu od zwykłych płytek, prasuje się go pod wysokim ciśnieniem i wypala w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest bardziej odporny na pęknięcia i można z niego tworzyć kafle o dużym formacie. Znacznie łatwiej i szybciej układać je na zewnątrz i podczas użytkowania łatwiej je wycierać, a fugi jest mniej, więc nie wygląda na stale zabrudzoną - co mogłoby mieć miejsce na świeżym powietrzu. Płytek tego typu jednak nie umieszcza się jedynie na tarasie; obecnie popularne stało się umieszczanie ich w domu. Duże kafle na podłogach w salonie czy w kuchni, a nawet i na ścianach prezentują się bardzo nowocześnie, elegancko i estetycznie. Pasują do minimalistycznych wnętrz, loftowych, a także w stylu glamour. Umieszczone na zewnątrz, mogą świetnie uzupełniać się z elewacją domu lub aranżacją ogrodu.

Nasze propozycje płytek tarasowych

Zapoznaj się z naszą ofertą gresów, pośród których znajdziesz wiele różnych wzorów: imitacje drewna lub kamieni, gładkie, w odcieniach pasteli, a nawet i w czarnym lub białym macie. Nawiązanie do natury w aranżacji domu jest jednym z aktualnych trendów, więc imitacje drewna i kamieni to strzał w dziesiątkę; wyglądem nie odstają od swoich pierwowzorów, a są o wiele tańsze niż naturalne materiały. Podłoga wyłożona płytkami o matowym wykończeniu będzie natomiast robiła duże wrażenie i prezentowała się bardzo nowocześnie.

Zapraszamy do zakupów!

Oferowany gres i płytki tarasowe występują w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach. Wierzymy, że tak zróżnicowany asortyment umożliwia Państwu dobranie odpowiedniego produktu do Państwa wymagań. Znaleźć u nas można kafelki betonopodobne i drewnopodobne w różnych odcieniach, a także te imitujące marmur. Dodatkowo posiadamy produkty o niezwykle modnym ostatnio kształcie heksagonalnym.