płytki drewnopodobne

Filtrowanie
KOLOR
WZÓR
KSZTAŁT
ROZMIAR
POWIERZCHNIA
GRUBOŚĆ
Dostępność
Płytki drewnopodobne to rozwiązanie, które zadowoli nawet najbardziej wymagającego Klienta. Gres drewnopodobny, płytka drewnopodobna w przeciwieństwie do paneli, idealnie sprawdzą się w kuchni i łazience. Można je zastosować zarówno na podłogę jak i na ścianę.

Wyświetlanie 1–24 z 129 wyników

Płytki drewnopodobne

W łazience podłoga jest szczególnie podatna na mokre zabrudzenia czy wyższy poziom wilgoci. Kafle drewnopodobne są nienasiąkliwe, a co za tym idzie nie chłoną wody i zabrudzeń. Płytki imitujące drewno czyli podłogowe drewnopodobne dzięki ich odporności na warunki pogodowe z powodzeniem można je zastosować również na tarasie czy balkonie.

Nasz asortyment bogaty jest w płytki drewnopodobne do salonu, łazienkowe imitujące drewno w różnych wersjach kolorystycznych, m.in. naturalnej, białej, szarej czy czarnej. Należy zwrócić uwagę na różnorodność wymiarową w naszej palecie. Płytki panelopodobne z naszej oferty są uniwersalne ponieważ nadają się zarówno na podłogę jak i na ścianę.  Rozmiary zaczynają się już od 40x7cm przez popularne 60x15 90x15 aż po bestsellerowe 120x20 oraz płytki imitacja drewna 60x60. Ogromną popularnością w obecnym czasie cieszą się wzory nawiązujące do jodły francuskiej - chevronu, właśnie taka terakota drewnopodobna jest naszym faworytem. Nawet takie dekoracyjne wzory nadają się jako płytki drewnopodobne do łazienki.

płytki drewnopodobne

Kaflando.pl zapewnia szeroki wybór tego klasycznego oraz niezwykle ponadczasowego wzoru. W tej kategorii nasza oferta obejmuje płytki winylowe, płytki panelowe, kafelki panelowe i panele winylowe w kształcie chevronu.

Płytki imitujące drewno

Ponadto naszą szeroką ofertę uzupełniają stopnice drewnopodobne. To świetne rozwiązanie oraz absolutna nowość. Pozwala na zachowanie kolorystyki schodów łączących się z powierzchnią obłożoną wybranym gresem. Dzięki szerokiemu wyborowi barw, kształtów i rozmiarów mają Państwo również szansę dopasować kafle drewnopodobne do wystroju danego wnętrza. Zapewniamy, że nasze kafelki doskonale imitują naturalne materiały. Ostatnim przebojem są płytki np. płytki boazeria. Dzieje się tak dzięki subtelnemu uwypukleniu słojów i zbliżonej do naturalnego surowca kolorystyce. Zapewniamy, że prezentowane poniżej kafelki drewnopodobne to produkty najwyższej jakości, mogące służyć przez długie lata. W ofercie kaflando.pl znajdą Państwo najładniejsze modele producentów takich jak BALDOCER (Hiszpania), APE Grupo ( Hiszpania/ Włochy) RONDINE (Włochy), SERENISSIMA (Włochy), HALCON ( Hiszpania) oraz wielu innych, których nie sposób wymienić. Serdecznie zapraszamy!

Nasz top10 płytki imitacja drewna

Jak czyścić kafle drewnopodobne?

Do czyszczenia płytek drewnopodobnych polecamy domowe sposoby. Najskuteczniejszym preparatem do pielęgnacji gresu drewnopodobnego jest ocet rozcieńczony wodą w proporcji 1:5. Do roztworu można dodać kilka kropel olejku eterycznego. Podobne działanie do octu ma kwasek cytrynowy. Aby dokładnie umyć płytki podłogowe drewnopodobne, bardzo dobrze sprawdzą się również środki chemiczne dostępne w sklepach.

Z czym łączyć płytki imitujące drewno?

W naszej galerii inspiracji znajdziesz wiele propozycji! Nasi Klienci pokochali połączenie płytek imitujących drewno z bielą - nie tylko monokolorem, ale także z płytkami marmuropodobnymi. W takim połączeniu najczęściej używane są płytki łazienkowe drewnopodobne.

Gres drewnopodobny świetnie prezentuje się także w zestawieniu z płytkami o w kolorze szarości- np. o wzorze kamienia lub betonu. Po więcej zapraszamy do naszego działu INSPIRACJE.

Czy płytki panelowe można układać na zewnątrz?

Oczywiście! Gresy drewnopodobne stanowią doskonałą alternatywę dla naturalnego drewna. Dzięki właściwościom mrozoodpornym świetnie sprawdzą się na tarasie i balkonie, a także na elewacjach domów. Ich dodatkowym atutem jest to, że nie wymagają impregnacji i renowacji przez co świetnie sprawdzą się jako imitacja deski elewacyjnej.

O czym pamiętać podczas zakupu kafelków drewnopodobnych?

Przed zakupem płytek imitujących drewno musimy wiedzieć w jakim pomieszczeniu będą zamontowane. Gresy, płytki panelowe szczególnie ze względu na nienasiąkliwość, idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach typu łazienka i innych strefach mieszkania o podwyższonej wilgotności - np. na fartuchu kuchennym. Glazura drewnopodobna jest mniej wytrzymała, dlatego stosuje się ją głównie jako okładzinę ścian. Kolejnym ważnym aspektem jest klasa ścieralności płytek - inna wymagana jest w mieszkaniach, a inna w obiektach użyteczności publicznej.

Jakie płytki stosujemy do ułożenia w jodełkę?

Występują dwa rodzaje ułożenia płytek w jodełką. A mianowicie jest to jodełką klasach lub francuska tak zwany chevron. W przypadku tej pierwszej pod kątem 90 stopni montujemy klasyczne prostokątne kafelki. Zalecany format to 60x15 oraz 90x15. W przypadku wzoru chevron musi to być odpowiednio dobrany model gresu- z bokami dociętymi pod odpowiednim kątem.

Jakie są zalety płytek drewnopodobnych?

Płytki imitacja drewna- zalet jest bardzo dużo, a najważniejsze to wygląd, wytrzymałość oraz brak konieczności konserwacji. Dobrej jakości płytki imitujące drewno - jak sama nazwa wskazuje - do złudzenia wyglądem przypominają naturalne drewno, a w przeciwieństwie do drewna są wytrzymałe, nie chłoną wody i nie trzeba ich regularnie impregnować.

Płytki tarasowe drewnopodobne z powodzeniem można kłaść na zewnątrz np na balkonach czy tarasach.

Jaki wybrać kolor fug do kafelków drewnopodobnych?

Od wyboru fugi zależy ostateczny efekt wizualny w pomieszczeniu. Fugę do kafelki drewnopodobnej dobieramy do tła lub żyłki. Aby uzyskać jednolity, naturalny efekt wybierz fugę w odcieniu tła lub o ton jaśniejszą. Jeśli zastosujesz fugę w kolorze słoja, uwydatniony zostanie kształt płytki oraz jej faktura, a pomieszczenie stanie się bardziej wyraziste. Płytki drewnopodobne na ścianę nie wymagają ciemnej fugi ponieważ są mniej narażone na zabrudzenia.

Jak układać płytki podłogowe imitujące drewno - w jakim kierunku?

Najczęściej stosowanym , zgodnym z ogólnie przyjęta zasadą jest kierunek prostopadły do okna. Padające promienie słonecznie pięknie podkreślają wtedy wzór słojów płytki. Zalecamy układanie płytki na mijankę. Podobnie jest z wzorem jodełki klasyczniej i francuskiej - chevron. Tutaj także zaleca się ułożenie wzoru w kierunku okna. Nie są to jednak reguły, od których nie można odstąpić. Jeżeli ze względów estetycznych, bądź innych inwestorowi podoba się ułożenie wzdłużne,  to można takie zastosować. Najczęściej wybieranym rodzajem ułożenia są płytki na mijankę, lecz popularnością niewiele ustępuje klasyczna jodełka.