płytki beżowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Płytki ceramiczne beżowe w brew pozorom tworzą szeroką paletę kolorystyczną. Zaczyna się ona od jasnych tonacji ecru oraz ivory a kończy na ciemnych karmelowych beżach. Beżowe płytki mogą mieć wzór delikatnej przecierki lub monokoloru. Coraz częściej spotykane są także płytki beżowe imitujące różnego rodzaju marmur i kamień. Dużą popularnością cieszą się beżowe gresy nawiązujące do trawertynu oraz piaskowca.

Równie mocno rozbudowana jest paleta powierzchni płytek w kolorze beżowym. Zaczyna się ona od idealnie gładkich jak lustro polerów. Taką powierzchnię najczęściej nadaje się płytkom imitującym alabaster, trawertyn czy beżowy onyx w ciepłej tonacji. Następny rodzaj powierzchni to klasyczny połysk spotykany głownie na beżowej glazurze. Wzornictwo jest w tym przypadku praktycznie nieograniczone. Kolejna powierzchnia, o której należy wspomnieć to mat i satyna. Tak jak w przypadku połysku występuje ona na płytkach kamieniopodobnych oraz delikatnych przecierkach.

Płytki ceramiczne beżowe świetnie pasują także do stylu WABI-SABI. Ma to miejsce w przypadku nadania przez producenta płytek struktury delikatnego stiuku. Przy odpowiednim oświetleniu na tego typu płytkach powstają piękne charakterystyczne światłocienie. Ostatnia grupa to płytki o wyraźnej trójwymiarowej strukturze. Mogą ją tworzyć zarówno podłużne prążki jak i geometryczne, wyraziste elementy 3D.