ground perla i drewno

Wizualizacja

Surowy beton i ciepłe  drewno – oryginalne zestawienie

Drewno zawsze kojarzyło się z przytulnością i ciepłem. Natomiast beton odbierany jest jako surowiec elegancki, nowoczesny, a zarazem surowy. Dobre połączenie tych dwu elementów jedną spójną całość zawsze przyniesie pożądane efekty. Łazienka wygląda niezwykle atrakcyjnie i nie jest stylistycznie nudna. Ciągłe przełamywanie surowości drewnem sprawia, że nie można jej zaszufladkować do jednego stylu. Znajdują się w niej elementy czystej klasyki, jak i te, które spotyka się w typowo awangardowych wnętrzach. Tak samo płytki drewnopodobne, które ciekawie dookreślają przestrzeń. W tym połączeniu ogromną rolę spełniają też drewniane i metalowe dodatki. Oprócz drewna wnętrze ocieplane jest przez rośliny. Umieszczona na drewnianej ścianie paprotka czy inny wiszący kwiatek wprowadza do łazienki subtelny element natury.

Przestronnie i ze smakiem

Duża łazienka skąpana w bieli i drewnie oddycha świeżością. Białe gresowe płytki betonowe rozjaśniają wnętrze i dodają mu elegancji.  Natomiast drewno łagodzi surowość zimnego marmuru, a złote żyłowanie i dodatki dodają łazience wytworności. Efekt przestronności dopełnia duże prostokątne lustro, które ciekawie wpisuje się w dopracowana stylistycznie całość. Umieszczona nad nim podłużna listwa Led doświetla precyzyjnie strefę umywalkową. Przestronną i elegancką przestrzeń tworzą też wydzielone części ściany, które są uwypuklone i pokryte drewnianym blatem. Ułożone na półce drobiazgi (kosmetyki, przybory higieniczne i szklany oraz biały dekor) jeszcze bardziej ocieplają wnętrze. Płynne przejście drewna w beton tworzy ciekawe wrażenie estetyczne. Takie zestawienie wprowadza do łazienki trochę dynamiki i tworzy przytulny klimat.

Atrakcyjny design i pomysłowe rozwiązania

Do urządzenia łazienki użyte zostały wysokiej jakości produkty, które cenione są także ze względu na atrakcyjność wizualną. Drewniana podłoga ułożona jest z gresu imitującego drewno o bardzo ciepłym miodowym wybarwieniu. Płytka jest rektyfikowana. Natomiast jedna ze ścian łazienki oraz ta, która tworzy wypukłą półkę z drewnianym blatem wykonane są z płytek gresowych z designerskim wzorem CHEVRON. To jodła francuska w kolorze jasnego betonu z bardzo subtelnie poprzecieranymi wybarwieniami. Dzięki takim płytkom strefy w łazience zostały idealnie wydzielone i zaakcentowane. Na pozostałych ścianach i na fragmencie podłogi położone zostały płytki gresowe GROUND PERLA, które tworzą również efekt betonu. Tekstura i kolor płytek wiernie go odwzorowują. 

W aranżacji wykorzystano:

Zobacz inne inspiracje:

Wyszukaj produkt