Lastryko i ciegiełka

Wizualizacja

Projekt: Pracownia Architektury Wnętrz Monika Sałata

Render: Wizualizacja wnętrz Svitlana Ostrovska

 

Niezwykle modne lastryko na pierwszym planie

W prezentowanym projekcie łazienki główną rolę zdecydowanie gra lastryko. To materiał, który obecnie wrócił do łask i coraz częściej jest elementem nowoczesnych aranżacji wnętrz. Na podłodze oraz na większości ścian znajdują się płytki lastriko Hannover Gris o wymiarach 120x60 i 60x60. To szary matowy gres w industrialnym surowym stylu. Zarówno tekstura, jak i kolor płytek wiernie odwzorowuje lastryko z dużym kruszywem. Nie da się zaprzeczyć, że to świetne płytki o nowoczesnym designie, które nadają wnętrzu unikalnego charakteru. Bardzo ważną cechą tych płytek, którą zdecydowanie trzeba podkreślić, jest ich uniwersalne zastosowanie. Można wykorzystać je na ścianach lub podłodze w łazience, kuchni i innych pomieszczeniach.Świetnym przełamaniem surowego charakteru gresu jest biała cegiełka Neve Satin o wymiarach 30x7,5 znajdująca się na jednej ze ścian. Ta modna biała glazura utrzymana jest w minimalistycznym stylu, dlatego świetnie komponuje się z ogólnym wystrojem łazienki. Gładkie matowe płytki można ułożyć we wzór z charakterystycznym przesunięciem, w jodełkę lub tak, jak w przypadku tej aranżacji – równolegle.

Surowy charakter wnętrza wpisujący się industrialny styl

W tej wizualizacji wnętrze łazienki ma nieco surowy charakter, który kojarzy się głównie ze stylem industrialnym. Jednak drewniane meble łazienkowe delikatnie kontrastują z surowymi akcentami w tej przestrzeni, sprawiając, że wnętrze staje się bardziej wyraziste. Industrialny styl we wnętrzach nazywany także loftowym wciąż nie wychodzi z mody – wręcz przeciwnie, cały czas zdobywa nowych wielbicieli. Łazienka urządzona zgodnie z jego założeniami zachwyca unikalnym designem, prostymi, ale efektowymi dodatkami, przestronnością i przede wszystkim funkcjonalnością. Prezentowana wizualizacja zdecydowanie ma wszystkie te cechy.

Proste i minimalistyczne dodatki

Dopełnieniem aranżacji łazienki są oczywiście dodatki. Dominują proste formy. Kluczowe jest także zachowanie umiaru. Czarna bateria umywalkowa i prysznicowa, czarna rama szyby prysznicowej, półki, a nawet kaloryfer – wszystko tworzy spójną całość.

W aranżacji wykorzystano:

Zobacz inne inspiracje:

Wyszukaj produkt