Płytki ceramiczne trendy na najbliższy rok

Opublikowano: 19 sierpnia, 2020

Wnętrzarskie trendy nadal oscylują wokół modnego, skandynawskiego minimalizmu oraz stylu glamour. Popularnością cieszy się też styl urbanistyczny, czy wręcz loftowy. Czy w najbliższym roku na topie nadal będą podobne wzory płytek?

Trendy w płytkach na najbliższy rok

Wnętrzarskie trendy nadal oscylują wokół modnego, skandynawskiego minimalizmu oraz stylu glamour. Popularnością cieszy się też styl urbanistyczny, czy wręcz loftowy. Czy w najbliższym roku na topie nadal będą podobne wzory płytek?

W najbliższym czasie wśród trendów wciąż będzie dominować prostota. Płytki ceramiczne aktualnie uważane są za bazę wyjściową do projektowanego wnętrza. Ważny jest wybór wzoru jako podstawy do kreowania łazienki. Resztę charakteru maja nadawać dodatki: armatura, ceramika oraz pozostałe dodatki. I to wszystko…Z mody wyszły już mozaiki. Jako nowy, a za razem powracający trend należy zauważyć motywy roślinne na płytkach. Nie chodzi tu jednak o próbujące usilnie imitować zdjęcie dekory. Modne dekory z motywem roślinnym to takie, do których dodana jest nuta artyzmu np postarzane, namalowane pędzlem czy z efektem wtopionego płótna. Coraz częściej, zwłaszcza na podłogach, pojawiać się będą wzory imitujące drewno lub beton. Modne też stają się monokolory: biały, czarny i szary. Co jeszcze będzie modne w świecie płytek?

Płytki podłogowe drewnopodobne oraz imitujące beton nadal dominują

Ostatnie lata upłynęły pod dyktando harmonii i nieskomplikowanych układów, zazwyczaj z ograniczoną paletą barw. Trend ten nie ulega diametralnej zmianie. Królować będą nadal wzory powiązane stylistycznie z betonem oraz drewnem. Dla tych, którzy lepiej czują się w skandynawskim minimalizmie, z pewnością przyjemna będzie podłoga imitująca drewno. Płytki drewnopodobne podłogowe w połączeniu z pastelowymi kolorami na ścianach, drewno wciąż prezentuje się świeżo i przytulnie zarazem.

Jeszcze bardziej popularne będą płytki betonowe oraz kamienne. Ich ogromną zaletą jest fakt, że świetnie komponują się zarówno w nowoczesnych, loftowych wnętrzach, jak i w klasycznym wystroju rodem z Półwyspu Iberyjskiego. Kamienne płytki dają również spore pole do popisu pod względem różnorodności wzorów. Modne będą zarówno symetryczne układy, ale również nieregularny chaos, który również może wywołać pozytywne wrażenie. Ważne jest jednak dobre oświetlenie, które zwłaszcza ciemne płytki zaprezentuje w pełnej krasie.

W kontekście płytek podłogowych warto poświęcić chwilę na rozmiar. Swego czasu, zwłaszcza wśród wzorów imitujących beton czy kamień, dominowały duże rozmiary. Obecnie tendencja się zmienia i na fali znów są średnie i mniejsze płytki. Fantastyczne kombinacje możliwe są np. z modeli w rozmiarze 20 x 20 cm. Do łask wraca też układ w kultową jodełkę. Sprawdza się on zwłaszcza w przypadku wzorów imitujących drewno w salonach czy biurach.

płytki łazienkowe – jakie na ścianę?

Prostota, czyli wybór jednolitych płytek na wszystkie ściany łazienki czy kuchni, nadal jest ceniona. Zdecydowanie większym zainteresowaniem jednak mają cieszyć się różnego rodzaju kompozycje wzorów i kolorystyczne łączenia. Mimo tego wciąż w wielu miejscach panować będzie klasyka, czyli np. wybór jednego rodzaju płytek na podłogę i jedną ze ścian. Ten klasyczny zabieg nadal ma wielu entuzjastów i raczej nie zniknie nagle z wnętrz. Swoich miłośników znajdą również zapewne płytki 3D. Trójwymiarowy efekt sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich łazienkach, gdzie dzięki odpowiedniemu doborowi płytek można skutecznie powiększyć wizualnie pomieszczenie.

Jednym z trendów w płytkach na najbliższy rok będzie też nieśmiertelne połączenie czerni i bieli. Różnica polegać będzie jedynie na tym, że większą popularnością będą cieszyć się czarno-białe mozaiki oraz finezyjne wzory, a nie schematyczne układy bez polotu. W kwestii kolorów brakuje tak wyraźnych trendów, jak w przypadku stylu płytek. Jednym z hitów mają być zielone płytki, a także pastelowe odcienie niebieskiego. Reszta pozostaje po stronie urządzających.

Wyszukaj produkt