płytki elewacyjne zewnętrzne

Jak estetycznie wykończyć elewację domu

Opublikowano: 5 grudnia, 2022

Termomodernizacja budynku pozwala nie tylko odmienić wygląd zewnętrzny domu, ale również poprawia komfort korzystania z jego wnętrz. Choć najczęściej osoby wykańczające bądź remontujące swoją nieruchomość decydują się na zastosowanie tynku, wiele z nich szuka sprawdzonych rozwiązań – na przykład płytek elewacyjnych zewnętrznych, które nadadzą wyjątkowego charakteru. Elewacyjne materiały wykończeniowe mogą być nie tylko dekoracją, ale […]

Termomodernizacja budynku pozwala nie tylko odmienić wygląd zewnętrzny domu, ale również poprawia komfort korzystania z jego wnętrz. Choć najczęściej osoby wykańczające bądź remontujące swoją nieruchomość decydują się na zastosowanie tynku, wiele z nich szuka sprawdzonych rozwiązań – na przykład płytek elewacyjnych zewnętrznych, które nadadzą wyjątkowego charakteru. Elewacyjne materiały wykończeniowe mogą być nie tylko dekoracją, ale stanowią przede wszystkim doskonałą ochronę przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem.

Warto więc pomyśleć o tym, aby newralgiczne miejsca, takie jak dolna część budynku, obramowanie drzwi i okien, a także klatki schodowe, wykończyć innym materiałem niż klasyczny tynk. Jak estetycznie wykończyć elewację domu? Dziś przedstawimy Ci najciekawsze propozycje.

Sposoby wykończenia elewacji kiedyś i dziś

Dekoracyjne wykończenie elewacji znane jest nie od dziś. Zmieniły się jedynie materiały wykończeniowe, które cieszą się największą popularnością. Kiedyś, były to niewielkie płytki klinkierowe, które co prawda nie wyglądały źle, lecz nie wyróżniały się trwałością. Miały one tendencję nie tylko do odpadania, co po części wynikało z wykorzystania słabej jakości kleju, ale również do pękania wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dziś właściciele domów jednorodzinnych znacznie częściej stawiają na kamień, cegłę, a także rozwiązania, mające na celu imitację drogich materiałów. Mowa tu o materiale jakim są płytki elewacyjne zewnętrzne jak na przykład wielkoformatowe płytki 120x120cm.

Płytki elewacyjne zewnętrzne

Płytki elewacyjne zewnętrzne – czy klinkier nadal jest w modzie?

Zastanawiasz się, czy płytki klinkierowe nadal są w modzie? Choć nadal zauważyć możemy je na niektórych domach, w dużej mierze są to pozostałości z dawnych lat. Wynika to przede wszystkim z tego, że na przestrzeni czasu zmieniło się nie tylko podejście do wykończenia, ale również wzory i formy materiałów dostępnych na rynku. Nie oznacza to jednak, że dziś nie stosuje się klinkieru. Jest on obecny jako materiał wykończeniowy elewacji zewnętrznych, natomiast nie w formie płytek a cegieł. Decyzję o tym, że cegły klinkierowe stanowić mają zewnętrzną fasadę budynku, należy podjąć już na etapie projektowym, aby dobrać odpowiednią warstwę ocieplenia.

Gres jako element wykończenia elewacji

Trwałym, a przede wszystkim efektownie wyglądającym elementem wykończenia elewacji jest gres. Dlaczego warto wybrać właśnie płytki elewacyjne zewnętrzne? Przede wszystkim, rozwiązanie to dostępne jest w wielu wzorach i kolorach, które bardzo często imitują drogie materiały, takie jak drewno czy kamień. Dodatkowo płytki  – na przykład gres betonopodobny jest znacznie tańszy, aniżeli popularny marmur czy granit.

Zastanawiasz się, jaki gres wybrać? W naszym sklepie znajdziesz wiele ciekawych modeli. Jeśli chcesz wykończyć dom z zachowaniem popularnego obecnie stylu, który opiera się o szarości i czernie, wybierz gres ALPES NERO producenta Grespania. Płytki te, posiadają prostokątny kształt, a ich wyraźna faktura świetnie komponować będzie się z jasnym, gładkim tynkiem. Inną propozycją, która swoją kolorystyką również świetnie sprawdzi się w nowoczesnych domach, jest gres Rodum Perla. To szare płytki imitujące kamień o rozmiarze 120×60. Doskonale wyglądać będą zarówno ułożone w pionie, jak i poziomie.

Płytki elewacyjne zewnętrzne

Płytki elewacyjne zewnętrzne – wybierz płytki imitujące cegiełki

Chcesz, aby Twój dom, wyróżniał się na tle innych? Masz dość szarości i czerni? Postaw na płytki czerwona cegła BRISTOL RED to gres, który świetnie sprawdzi się wtedy, kiedy chcesz postawić na industrialny wygląd domu. Zróżnicowana kolorystyka płytek, a także widoczna faktura, która jest niemal nie do odróżnienia z prawdziwymi cegłami, doskonale podkreśli charakter Twojego domu.

Kaflando to miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór płytek elewacyjnych zewnętrznych. Starannie wyselekcjonowany asortyment, sprawia, że niezależnie na jaki wzór gresu się zdecydujesz, otrzymasz rozwiązanie najwyższej jakości. Nasze płytki zewnętrzne odporne są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, dzięki czemu nawet mimo upływu lat, Twój dom będzie prezentował się tak samo doskonale.

 

Wyszukaj produkt