płytki cegiełki
Wyświetlanie wszystkich wyników: 20
Płytki cegiełki – pasują do każdej kuchni i łazienki
Oglądając katalogi wnętrzarskie, inspiracje na social mediach oraz przeglądając gazety branżowe, bardzo łatwo zauważyć, że jeden wór płytek dominuje nad resztą. Mowa o płytkach cegiełkach, na których punkcie świat oszalał. Stało się tak przede wszystkim za sprawą marki EQUIPE. Są to chyba jedne z najczęściej i najchętniej wybieranych płytek zarówno do kuchni, jak i do łazienki. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kafelki cegiełki nadają lekkości i głębi każdemu wnętrzu. Dlatego nie czekaj i już teraz poszukaj płytek, które spełnią Twoje oczekiwania i będą pasować do Twojej łazienki w stylu skandynawskim lub rustykalnej kuchni.
Kafelki cegiełki -Ponadczasowy wzór, który nigdy się nie nudzi
Płytki imitujące cegiełki do kuchni, od kilku lat przeżywają swój renesans. Można je spotkać wszędzie na ścianę w kuchni, łazience, przedpokoju, a nawet w salonie. Pomimo prostego kształtu, ich wybór jest ogromny. Producenci oferują płytki cegiełki niebieskie a także w innych kolorach w różnych wzorach, fakturach oraz wykończeniach. W połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną fug zyskujesz setki kombinacji, dzięki którym Twoje wnętrze będzie niebanalne i jedyne w swoim rodzaju. Nie zapominajmy również o sposobie ułożenia. Płytki cegiełki do kuchni możesz ułożyć klasycznie na zakładkę, nowocześnie jedną pod drugą, albo w jodełkę, która podobnie jak płytki ale cegiełka wraca do łask.
Płytka cegiełka – jak dobrać do nich fugę
Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo popularne było dobranie fugi, do koloru płytek. Teraz możesz łączyć płytki z dowolną fugą, a jedyne co Cię może ograniczyć, to Twoja wyobraźnia. Chcesz połączyć białe cegiełki z białą fugą? Proszę bardzo! A może wolisz zrobić kontrast i dać czarną fugę? Nie ma sprawy! Jeśli chcesz dać fugę zieloną, niebieską lub w każdym innym kolorze, to też masz takie prawo. To samo tyczy się płytek w innych kolorach. Pamiętaj, Twoje wnętrze ma podobać się Tobie, dlatego słuchaj swojej intuicji i baw się kolorami, fakturami i wzorami.
Podobają Ci się stylowe, prostokątne płytki i oczami wyobraźni widzisz je w swojej łazience lub kuchni? Koniecznie więc sprawdź z czym zestawiać, jak układać, ile kosztują i jakiej fugi do nich użyć, by mieć pełną satysfakcję z efektu końcowego.
1. Płytki na wzór cegiełki – z czego są wykonane?
Te popularne kafelki podłogowe lub ścienne dostępne są w bardzo wielu wzorach, kolorach, a także wykonuje się je z różnych materiałów. Najczęściej jest to ceramika - mieszanina glin i tlenków mineralnych. Po wypaleniu kafelki stają się niezwykle odporne na uszkodzenia i działanie bardzo niskich temperatur. Są trwałe i łatwe w czyszczeniu.
2. Jak czyścić płytki imitujące cegiełki?
Płytki dekoracyjne na wzór cegiełek możesz myć zarówno dostępną w sklepach chemią gospodarczą przeznaczoną do tego rodzaju powierzchni, jak i domowymi sposobami, czyli np. wodą z octem, która świetnie sprawdzi się przy kafelkach z połyskiem, nie pozostawia smug, a przy tym pięknie nabłyszcza. Dobrym pomysłem będzie również woda z dodatkiem sody oczyszczonej lub soku z cytryny. Płytki możesz myć mopem, ściereczką, a trudniejsze zabrudzenia miękką szczotką.
3. Z czym łączyć kolorowe cegiełki na ścianę?
Glazura w kształcie cegiełek fantastycznie sprawdza się w łazienkach i kuchniach. Jej zaletą jest uniwersalność. Możesz je śmiało połączyć we wnętrzu z elementami drewna, szkłem, marmurem, betonem, metalem, a także stylową tapetą. Wybór materiałów dostosuj do stylu, w którym urządzasz swoje mieszkanie. Kafelki cegiełki będą pasować niemal wszędzie.
4. Ile kosztują cegiełki do kuchni?
Modele płytek do kuchni dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, dlatego przedział cenowy jest na tyle szeroki, że każdy może znaleźć coś, co wpisuje się w jego gust oraz możliwości budżetowe. W Kaflando.pl ceny tego rodzaju płytek zaczynają się od 110 zł/1m², a kończą na 350 zł/1m².
5. Jakie są zalety cegiełek do kuchni?
Cegiełki na ścianę są wysoce efektowne, a przy tym stanowią funkcjonalne rozwiązanie. Wizualnie przypominają estetyczną cegłę, dają wiele możliwości na oryginalne ułożenie i są ponadczasowe. Od lat spotyka się je w domach urządzonych tradycyjnie, w klimacie retro, boho, ale też we wnętrzach nowoczesnych oraz ekskluzywnych. Ogromną zaletą jest ich niebywała odporność i łatwe mycie, dlatego idealnie pasują jako płytki cegiełki do kuchni lub łazienki, gdzie żadne zabrudzenia, temperatury, ani wysoka wilgotność powietrza nie są im straszne.
6. Jaki wybrać kolor fug do płytek kuchennych cegiełek?
Wiele zależy od kolorystyki wybranych płytek. Białe kafelki najczęściej wykańczane są białą fugą, ciemne zaś ciemną, lecz nie jest to żadna reguła. W domach coraz częściej pojawiają się nietypowe zestawienia, które pozwalają uzyskać oryginalny efekt. Jednocześnie odejście od białej fugi jest sposobem na uniknięcie uciążliwego czyszczenia. Pamiętaj przy tym, że kontrastująca z płytkami fuga najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach lub tam, gdzie wykafelkowana jest tylko niewielka część ściany.
7. Jak układać takie kafelki?
Najbardziej klasyczny efekt uzyskasz, układając je w kuchni lub łazience w poziomie na zakładkę, czyli tak, by stworzyć wzór ceglanego muru. Nieco mniej oczywista, a bardzo modna dziś jest jodełka, zaś nowoczesne wnętrza, pięknie podkreślają płytki cegiełki zamontowane w pionie. Dodatkowym atutem wzoru, który z nich powstaje, jest optyczne wydłużenie wnętrza do góry, dlatego będzie doskonałym wykończeniem ściany na poddaszu.
8. Do jakich przestrzeni się nadają?
Płytki te to przede wszystkim praktyczne ściany w kuchni i łazience, a także podłogi w tych pomieszczeniach. Zdarzają się jednak również mniej oczywiste miejsca, takie jak fragment ściany w sypialni lub salonie. Małe cegiełki bardzo dobrze komponują się bowiem z różnorodnymi stylizacjami i można je łączyć niemal z każdym materiałem. Warto przy tym pamiętać, że drobne płytki lepiej wyglądają na dużych przestrzeniach. Jeśli masz ochotę wyłożyć nimi małą łazienkę, wybierz fugę w tym samym kolorze, by nie przytłoczyć pomieszczenia.